- Reklama -zprávy

Vsaďte na udržitelné technologie, radí vývojář z Německa

Date:

Share:

„Udržitelnost byla vždy náš prvořadý cíl. Zákazníkům poskytujeme technologie, ze kterých mohou profitovat mnoho let. A v konečném důsledku z toho profituje i životní prostředí.“

Tvrdí to Jochen Wriske, vývojář společnosti Vaillant Group a expert na nejmodernější topná zařízení. Pokud by se ho někdo před 25 lety zeptal, proč je tak nadšený z produktů s dlouhou životností, nenapadlo by mu slovo udržitelnost.

„Dnes je to věc profesionální hrdosti – vytvářet produkty, které vydrží. Takové topné technologie, ze kterých se budete opravdu dlouho těšit,“ vysvětluje.

Pro ochranu klimatu
Jochen pracuje jako manažer pro regulační systémy i konektivitu a pomáhá navrhovat produkty značky Vaillant. „Regulační systémy, které vyvíjíme, mají spoustu čipů i elektroniky. Některé komponenty se mohou opotřebovat a pokazit, ale ne celý produkt. Jako starý klavír, který mám doma. Je sice o deset let starší než já, ale pořád hraje nádherně,“ dodává.

Trvale udržitelná jsou tepelná čerpadla značky Vaillant. Dokáží bezplatně využívat až 75 % energie – přímo ze vzduchu. V domácnostech zajistí pohodlí, šetří provozní náklady, významně přispívají ke snížení emisí a tím ik ochraně klimatu.

Ekologické chladivo
Jochen doporučuje monoblokové tepelné čerpadlo aroTHERM plus typu vzduch/voda (3-12 kW, A+++), vhodné pro novostavby v energetické třídě A0 i pro starší domy. Toto zařízení je výjimečné dlouhou životností i tím, že je naplněno přírodním ekologickým chladivem R290 pro snížení uhlíkové stopy.

To mu umožňuje podat nadprůměrný výkon a zároveň být extrémně ohleduplným k životnímu prostředí. V domácnosti se postará o vytápění, chlazení i přípravu teplé vody.

Systém lze nainstalovat již za jediný den, bez významných stavebních úprav. Sestává z tepelného čerpadla umístěného v exteriéru a vnitřní, interiérové ​​jednotky se zabudovaným 185 l zásobníkem teplé vody.

Ovládání přes smartphone
Podobné výhody přináší tepelné čerpadlo aroTHERM split vzduch/voda (s výkony 3-12 kW, A++/A+++) s technologií odděleného chladivového okruhu. Během chladných měsíců zajistí příjemnou teplotu v interiérech, chlazení v létě i teplou vodu po celý rok.

Apartment repair wall repair renovation house renovation home remodeling real estate repair

Výhodou jsou nižší účty za energii a méně emisí. Systém se skládá ze splitového tepelného čerpadla a praktické interiérové ​​jednotky, jejíž součástí je 185 l zásobník teplé vody.

Oba typy tepelných čerpadel jsou ideální i pro novostavby v energetické třídě A0. Dokáží totiž spolupracovat s dalšími produkty značky Vaillant. Například se solárním systémem pro ohřev vody, s fotovoltaikou i řízeným větráním s rekuperací.

Zároveň patří k nejtišším tepelným čerpadlům typu vzduch/voda na trhu. Spolu se systémovým regulátorem a internetovým modulem lze ovládat i na dálku přes aplikaci ve smartphonu či tabletu.

━ nové příběhy

Skvělou jízdu na kole s nejvyšším výkonem prožijete díky správné obuvi od FORCE

Máte v posledních měsících „spadeno“ na tretry a boty a vybíráte, pro které se rozhodnout? Ať už jezdíte i teď ve skutečně studeném počasí, nebo...

Jak se starat o svoje šperky

Šperky jsou záležitost na celý život. Lidé do nich většinou moc často neinvestují, proto je dobré, aby byly pořád krásné. Je potřeba je pravidelně...

Expert na mořské studie: V Jadranu žije 34 druhů žraloků, může se útok z Egypta zopakovat v Chorvatsku?

Nedávné incidenty v Egyptě, když žralok usmrtil dvě turistky koupající se v moři, vyvolal po světě vlnu zděšení a mnozí turisté, nejen ti, co...

San Francisco je město, které si zamilujete na první pohled

Strmé ulice klikatící se romanticky k moři, dřevěné viktoriánské domky, moderní, ale i starší mrakodrapy. Uvolněná bohémská atmosféra nábřeží s výhledem na nejznámější věznici...

Jak horké bude léto? Inspiruje se kalendářem extrémů? Zde jsou rekordní naměřené teploty Evropy

Začíná léto a mnozí přemýšlejí, jak horké letos bude. Klimatologové varují, že teploty se globálně zvyšují, ve střední Evropě naměřili ve všech státech rekord...
- Komerční sdělení -pr článek