- Reklama -zprávy

Zahoďte své obavy z pestrých a výrazných barev! Takto je do interiéru hravě začleníte

Date:

Share:

Z opatrnosti často v interiérech saháme po neutrálních a zemitých odstínech, Heslo: Nic nápadného. Ale! Co takhle uvolnit se a nechat vyprávět barvy pořádně nahlas? Jsou totiž znakem toho, jak kreativní je život.

Barevný eklektismus
Je kouzelný a s atmosférou v interiéru zamává opravdu výrazně. Hluboká petrolejová barva nabízí možnost vyniknout i jiným stejně výrazným a sytým barvám. Červená, oranžová a královská modrá představují její adekvátní spojenkyně.

V barevné spleti totiž žádná z nich nezaniká. Ideální základ barevné plejádě poskytuje černá a bílá barva, která na jedné straně prosvětluje a na druhé uzemňuje.

Co se týče vzorů, geometrické tvary budou v takto laděném interiéru to pravé ořechové. Pokud upřednostňujete romantiku, květinové motivy a technika akvarelu na potisku by vám mohly ulahodit.

Moderní barevný obývací pokoj s výraznou modrou stěnou, před ním je bílá designová sedačka s mramorovým konferenčním stolkem, na zemi je páskovaný bílo-černý koberec, u stěny stojí i elegantní tmavě hnědý regál s bílými dekoracemi, doplňky v interiéru jsou pestrobarevné

Od podlahy po strop
Tedy komplexně je třeba přistupovat k tvorbě interiéru od hlavy po paty oděného do barev. Spolehlivou metodou barevné stavby interiéru je kombinace tří barev. Například bílé, korálové a jasně modré. Nebo modré, hořčičné a oranžové. Variací je nespočet…

Jednou z barev, tedy tou, kterou označíme za základní odstín, vymalujte největší plochy. Pružné odstíny, tedy ostatní barvy, mají za úkol vytvořit dynamický kontrast. Pokud nevíte, kde začít, sáhněte po paletě svých oblíbených barev a začněte kombinovat s přihlédnutím k rozloze a světlosti bytu.

Dekorace
Hrají v interiéru významnou roli, protože dotvářejí celkový dojem a také hodně prozrazují o osobnosti majitele. Nejde však jen o sošky a vázičky. Dekorovat, tedy zkrášlovat interiér, lze velmi úspěšně i svítidly, například takovými, která mají nápaditý a veselý design. Ty budou s barvami hned jedna rodina.

Univerzální textil
Bezpečnostní pojistku povolení vstupu barev do interiéru nepochybně poskytují textilie. V zájmu zachování osobní i domácí pohody a také pocitu pevné půdy pod nohama můžeme jen konstatovat – díky za ně!

Skutečně i interiér s bílým nábytkem a stěnami může rázem zahrát barvami právě díky barevnému povlečení, závěsům, kobercům, dekám a polštářkům. A když se vám zunují, raz-dva je vyměníte za jiné. A kdo ví? Možná za ještě barevnější.

Blue prints, color swatch, pencil colors, sketches, plans and documents for a home renovation – No people

Čalouněná křesla
Dokážou být skutečným skvostem za předpokladu, že jejich tvar a potah je výrazný a už na první pohled se odlišuje od ostatních čalouněných kousků v místnosti. Směle tedy využijte možnosti, kterou designéři nabízejí, a dopřejte takový jedinečný kousek své ložnici nebo obýváku. U béžové, šedé, hnědé nebo žluté pohovky bude hrát první housle.

U stolu i na stole je barevnost vítána
Ne každý porcelán musí být bílý a ne každá židle musí být dřevěná a stejná. Tak tedy, ať jsou barevné! Pokud si netroufáte na barevnou záplavu doma, experiment zkuste například na chalupě. Uvidíte, jak je to osvobozující a kolik energie taková malá změna přinese do celého interiéru.

Něžně, velmi příjemné a romanticky působí pastelová paleta barev. Mentolová modrá, mátově zelená, světle žlutá a růžová nic nezkazí. Výrazná tyrkysová dodá dynamiku.

━ nové příběhy

Skvělou jízdu na kole s nejvyšším výkonem prožijete díky správné obuvi od FORCE

Máte v posledních měsících „spadeno“ na tretry a boty a vybíráte, pro které se rozhodnout? Ať už jezdíte i teď ve skutečně studeném počasí, nebo...

Jak se starat o svoje šperky

Šperky jsou záležitost na celý život. Lidé do nich většinou moc často neinvestují, proto je dobré, aby byly pořád krásné. Je potřeba je pravidelně...

Expert na mořské studie: V Jadranu žije 34 druhů žraloků, může se útok z Egypta zopakovat v Chorvatsku?

Nedávné incidenty v Egyptě, když žralok usmrtil dvě turistky koupající se v moři, vyvolal po světě vlnu zděšení a mnozí turisté, nejen ti, co...

San Francisco je město, které si zamilujete na první pohled

Strmé ulice klikatící se romanticky k moři, dřevěné viktoriánské domky, moderní, ale i starší mrakodrapy. Uvolněná bohémská atmosféra nábřeží s výhledem na nejznámější věznici...

Jak horké bude léto? Inspiruje se kalendářem extrémů? Zde jsou rekordní naměřené teploty Evropy

Začíná léto a mnozí přemýšlejí, jak horké letos bude. Klimatologové varují, že teploty se globálně zvyšují, ve střední Evropě naměřili ve všech státech rekord...
- Komerční sdělení -pr článek